300 РОКІВ СЕЛУ САЛЬНЕ

Дата: 24.07.2018 09:44

Кожне місто чи село має свою давню історію, традиції та звичаї. Село Сальне є тим населеним пунктом Лосинівської об'єдноної  територіальної громади, де історія села багата й цікава, а традиції та звичаї предків передаються з покоління в покоління, відроджуються та процвітають.

21 липня   мальовниче  село  Сальне відсвяткувало День села  якому виповнилося 300 років. Привітати  мешканців з гарною подією завітали  гості  — голова Лосинівської об’єднаної територіальної громади – Володимир Андрієць, заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів – Віктор Броварець,  народний депутат України – Олександр Кодола, голова Ніжинської районної ради – Олег Бузун, помічник народного депутата України Олександра Кодоли – Тамара Стратілат, голова Ніжинської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану - Сергій Ступак, голова Макіївської об’єдноної  територіальної громади – Петро Баклан.

Не залишилося село й без подарунків. До дня народження села, виконавчим комітетом Лосинівської  селищної ради , була  розроблена проектно-кошторисна документація на суму 343 тис.грн. на ремонт  Сальненського НВК «ЗНЗ-ДНЗ »І-ІІІ ст. Кошти на  співфінансування виділив  народний депутат України Олександр Кодола, який вручив сертифікат  директору школи , Надії  Калініченко, на  суму 300 тис.грн. Меценати вихідці з села Сального Анатолій  Гунько, Володимир та Сергій Олешки подарували  місцевій православній церкві Ікону Пресвятої Богородиці.

З  ранку на території біля Сальненського  сільського клубу діяли творчі майстер - класи, конкурси для дітей та дорослих, спортивні змагання, смаколики та фірмові традиційні частування. Розвагою для гостей був святковий розіграш.

Того суботнього дня, біля сільського клубу  зібралось багато односельчан та гостей. Під відкритим небом відбувся святковий концерт. Мешканців та гостей  вітали аматорські фольклорні колективи, сольні виконавці, працівники закладів культури,  виступ колективу тріо «Flame - бандуре » та заслуженого  артиста України Олега Подольського.

Протягом дня всіх бажаючих пригощали смачними шашликами та іншими смаколиками. А  майстри- кондитери приготували святковий торт.

Багато різних розважальних заходів провели  для дітвори: встановлено батути, каруселі та дитяча анімація.

Концертну програму продовжила  святкова дискотека. Свято пройшло на позитивній та енергійні ноті.

Виконавчий комітет Лосинівської селищної ради  дякує всім організаторам за підтримку та організацію проведення Дня села Сальне. Особлива подяка  дирекції "УКРАГРОРОЗВИТОК", які були основним  організатором даного заходу.