АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

Для виховання дітей велике значення мають народні звичаї та обряди, календарно-обрядові свята. Вони є невичерпним джерелом духовності, скарбницею народної мудрості.

13 грудня православні християни вшановують пам’ять Апостола Андрія Первозваного. З давніх-давен цього дня українська молодь влаштовувала вечорниці, де лунала українська пісня й жарти. Веселощі, дзвінкі колядки й пісні звучали на Андрія у актовій залі Лосинівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, де відбулось театралізоване дійство вечорниць.

Шкільні аматори підготували цікаву виставу. Учасниками вечорниць були учні  9, 10, 11 класів. Шкільна сцена перетворилась у затишну селянську світлицю. Школярі і вчителі підготували смачні українські страви – вареники з сиром,  вареники з маком та ягодами, кисіль, компот.

Роль господині світлиці майстерно виконала учениця дев’ятого класу Талалаївська Аліна. Учні відтворили сцени очікування вечорниць. Господиня радо вітала у своїй оселі хлопців та дівчат, які запальними піснями, танцем, дотепними жартами, колядками, конкурсами звеселяли глядачів. Присутні в залі щиро аплодували самодіяльним артистам.

На завершення свята учасники вечорниць пригостили гостей смачними варениками.Свято повернуло всіх присутніх у ті часи, коли молодь шукала захоплення в українській пісні, а обряди були невід’ємною частиною життя кожного українця.