Ніжинський район, Чернігівська область

БАТЬКІВСЬКІ ЗБОРИ У САЛЬНЕНСЬКОМУ НВК

Важливою складовою навчально-виховного процесу сучасного закладу освіти є організація роботи з батьками та сім’ями учнів.

У нових умовах суспільного, освітнього й технічного розвитку законодавство України чітко визначає межі відповідальності сім’ї за навчання і виховання дітей: саме батьки чи особи, які їх замінюють, зобов’язані постійно дбати про своїх дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, зміцнення фізичного здоров’я, отримання загальної освіти та інше.

У сучасних умовах координацію виховних дій сім’ї покладено на заклад освіти, і від того, як організована робота з батьками, значною мірою залежить успішність процесу навчання і виховання учнів.

Співпраця педагогічного колективу з батьками може проводитись у різноманітних формах і з використанням різних методів педагогічної діяльності. Провідною формою роботи  з батьками, яка характеризується значною педагогічною доцільністю, є батьківські збори.

У перший день зими 2017 року Сальненський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ступенів зустрів батьківську громадськість у стінах свого закладу. Тематику батьківських зборів довго не обирали:«Насильство в сім’ї та стан  навчально- виховного процесу в умовах Нової української школи». Практичний психолог Лук’яненко Наталія Олександрівна провела цікаве заняття з батьками по впровадженню програми щодо профілактики сексуального насильства та сексуальної експлуатації дітей «Формування навичок безпечної поведінки дітей». Вчитель математики Валенчук Олена Владиславівна наголосила на деяких питаннях навчання і виховання учнів.

Начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Кільовий Віктор Миколайович розповів про новели Закону України «Про освіту», що вступив у дію 29 вересня 2017.