Історична довідка

На півдні Чернігівщини, на відстані 110 кілометрів від Чернігова, в мальовничому рівнинному місці розкинулося селище міського типу Лосинівка. Як і багато подібних сіл на Україні, Лосинівка має зелені вулиці, красиві садиби, а головне – родючі землі.
Перша згадка про Лосинівку відноситься до першої половини ХVII століття.

Як засвідчує відомий історик Олександр Лазаревський, селище Лосинівка, при озерах, з яких витікає річка Дівиця, поселена на початку другої половини XVII століття, на урочищі «Лосині голови», яке відоме з 1627 р., коли польський король Владислав частину цього урочища віддав поляку Миколі Малаховському. Малаховський продав свою ділянку поляку Чижу, вдова якого вийшовши заміж за Альбрехта Вишневського, продала «Лосині голови» Чернігівському скарбнику Угорницькому, що володів у той час селом Омбиш.

Вдова Угорницького прикупила до ділянки Малаховскаго там же на «Лосиних головах» іншу ділянку у вдови поляка Льва Белькевича і обидві ділянки віддала на Омбишський монастир. Потім, коли цей монастир переданий був Угорницькою у володіння Києво-Печерської лаври, остання отримала і «Лосині голови».

На цьому урочищі печерські ченці і поселили слободу, що отримала назву Лосинівка. До слобідських земель прилягав значний степ, яким при Самойловичі і Мазепі користувався Ніжинський полк для пасіння коней своєї артилерії. Степ цей був відсуджений на користь Києво-Печерської лаври, після чого Лосинівка розрослася в значне поселення, яким вона була вже при гетьмані Данилі Апостолі.