Четверта Чернігівська обласна історико-краєзнавча конференція

Дата: 18.10.2017 12:44

Фото без опису               18 жовтня 2017 року відбулася Четверта Чернігівська обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді, присвячена 90-річчю журналу «Краєзнавство», у якій взяли участь понад 70 учнів 8-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів області, що займаються науково-дослідницькою роботою історико-краєзнавчого напрямку.

Організаторами заходу виступили Навчально-науковий інститут історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, обласний комунальний позашкільний навчальний заклад «Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді», позашкільний навчальний заклад «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді» та Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України.

Конференцію розпочали пленарним засіданням у затишній залі Чернігівського обласного художнього музею імені Г. Галагана. Коваленко Олександр Борисович, директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, голова Правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України, професор, кандидат історичних наук, виступив з доповіддю, що присвячена журналу «Краєзнавство» та його ролі у розвитку історико-краєзнавчого руху в Україні. Олександр Борисович подякував учителям і науковцям, які займаються науково-дослідницькою роботою з юними обдаруваннями, та побажав їм успіхів на науковій ниві.

До привітань учасників заходу приєдналися Степовик Петро Михайлович, директор позашкільного навчального закладу «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді», Степаненко Ольга Іванівна, методист обласного комунального позашкільного навчального закладу «Чернігівська МАН учнівської молоді», та Багмет Вікторія Вадимівна, студентка магістратури Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка.

Після пленарного засідання учасники конференції продовжили свою роботу по секціям: «Історія Чернігово-Сіверського краю дореволюційної доби», «Новітня історія Чернігово-Сіверського краю», «Освіта, культура, релігія, церква Чернігово-Сіверського краю».

Під час заходу юні дослідники презентувати свої роботи, отримавши кваліфіковані консультації від провідних науковців області. За підсумками роботи конференції усі її учасники отримали сертифікати.

Активну участь у роботі конференції взяли учениці Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Савенко Альона (науковий керівник: вч.історії Дерев'янко Л.П.), Бондаренко Катерина(науковий керівник: вч. історії Авраменко Н.Д) та студентка ІІ курсу Ніжинського обласного педагогічного ліцею Чернігівської області Гуга Єлизавета(наукові керівники : вч. історії Авраменко Н.Д.  та Гуга Олег Драгушович, протоієрей, настоятель Свято-Троїцького храму смт. Лосинівка)

Маємо надію, що участь у даному заході стане міцним підґрунтям для юних обдарувань Чернігівщини щодо продовження їх пошукової та дослідницької діяльності у науковому відділенні історії Чернігівського територіального відділення Малої академії наук України.

За матеріалами сайту Управління освіти і науки Чернігівської ОДА