Департамент агропромислового розвитку повідомляє, що з початком періоду інтенсивних робіт із захисту рослин з використанням пестицидів у сільському господарстві наростає протистояння між аграріями і бджолярами. Загострюється проблема охорони і захисту бджіл від отруєнь.

  Фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин для обробки сільськогосподарських культур, згідно ст.. 37 Закону України «Про бджільництво» , зобов’язані не пізніше ніж за 3 доби до початку обробки через засоби масової інформації попередити про це засоби органи місцевого самоврядування , пасічників, пасіки яких знаходяться на відстані 10-ти кілометрів від оброблюваних площ. При цьому повідомляється дата обробки, назва препарату, ступінь і строк дії токсичності препарату.
Дотримання законів України "Про бджільництво", "Про захист рослин", "Про пестициди і агрохімікати", " Про місцеве самоврядування в Україні", зустрічі, діалоги, співпраця, партнерське взаєморозуміння між товаровиробникамит та бджолдярами дозволить уникнути випадків загибелі бджіл через застосування засобів захисту рослин.

Директор Департаменту Ю.В. Ткалич