ВШАНУВАЛИ ЛІКВІДАТОРІВ АВАРІЇ НА ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ АЕС

Дата: 14.12.2020 19:36

14 грудня в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Указ № 945/2006 про установу цієї пам’ятної дати підписаний Президентом України 10 листопада 2006 року.

Дата 14 грудня обрана не випадково, адже саме у цей день було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Чорнобиль – один із епохальних поворотів не тільки української історії, але і всього людства. Біль і мужність Чорнобиля  сповнює наші серця тривогою та неспокоєм. Тільки через багато років приходить до нас переосмислення масштабів цієї трагедії і подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

З нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції  в Лосинівському будинку культури відбувся урочистий мітинг.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять померлих та загиблих друзів — ліквідаторів.

До всіх присутніх в залі звернувся селищний голова Анатолій Стрілець. У своєму виступі селищний голова висловив слова вдячності та шани до чорнобильців. А також побажав кожному козацького здоров’я, щастя, достатку, добра та злагоди!

Під час заходу селищний голова вручив грамоти чорнобильцям-ліквідаторам, а саме:

• Гречку Олександру Григоровичу;
  • Давиденку Віталію Івановичу;
  • Івашку Григорію Володимировичу;
  • Осипенку Віталію  Івановичу;
  • Романченку Михайлу Миколайовичу;

Потім, з метою вшанування померлих (загиблих) ліквідаторів відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку «Ліквідаторам Чорнобильської АЕС».

Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків Чорнобильської аварії, які виявили героїзм, самовідданість та мужність!