ДО УВАГИ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ ВИПУСКНИХ КЛАСІВ  ТА ЇХ БАТЬКІВ!

Дата: 15.12.2020 10:41
Кількість переглядів: 194

Інформуємо, що 04 грудня 2020 року набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України від 12.10.2020 № 1262 «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту».

Вказаним наказом затверджені переліки навчальних предметів, із яких у 2020/2021 навчальному році проводиться державна підсумкова атестація (далі - ДПА) осіб, які завершують здобуття:

початкової освіти (у 4 класах закладів загальної середньої освіти);

базової середньої освіти (у 9 класах закладів загальної середньої освіти);

повної загальної середньої освіти (профільної загальної середньої освіти).

Згідно з наказом в 2020/2021 навчальному році ДПА проводиться у закладі освіти в письмовій формі осіб, які завершують здобуття:

початкової освіти;

базової середньої освіти;

У 2020/2021 навчальному році ДПА проводиться у формі зовнішнього незалежного оцінювання відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН від 10.01.2017 №25, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.01.2017 за № 118/29986, осіб, які:

завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти) (крім випадків, зазначених у пунктах 6-11,13-16, 18 розділу II Порядку атестації);

бажають скористатися правом повторного складання ДПА з української мови, та/або математики, та/або історії України, що передбачено пунктом 5 наказу МОН від 07.12.2018 № 1369 «Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.01.2019 за № 8/32979.

Особи, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти (профільної середньої освіти), проходять ДПА з:

1. української мови;
  2. математики;
  3. історії України або іноземної мови (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти);
  4. одного із навчальних предметів зі списку: історія України, іноземна мова (англійська, іспанська, німецька або французька мова відповідно до освітньої програми закладу освіти), біологія, географія, фізика, хімія (за вибором здобувача освіти).

При цьому, здобувачі освіти, які для проходження ДПА вибрали третім навчальним предметом історію України, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іноземну мову і навпаки. Здобувачі освіти, які вибрали третім навчальним предметом одну з іноземних мов, можуть вибрати четвертим навчальним предметом іншу іноземну мову відповідно до освітньої програми закладу освіти.

Здобувачі освіти, які відповідно до освітньої програми закладу освіти вивчали навчальний предмет «Природничі науки», можуть вибрати четвертим навчальним предметом один з таких навчальних предметів: біологія, географія, фізика, хімія.

За матеріалами

Міністерства освіти і науки України