ВІДБУВСЯ ТРЕНІНГ «ПРОЗОРІСТЬ БЮДЖЕТНОГО ПРОЦЕСУ ТА ФІНАНСОВОГО УПРАВЛІННЯ В  ОТГ»

  • 307

Представники нашої громади відвідали дводенний тренінг «Прозорість бюджетного процесу та управління публічними фінансами в ТГ», який проводився для громад учасників Програми DOBRE тренерами - експертами громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети».

Бюджет для громадян – це спрощена та позбавлена технічної мови презентація інформації про бюджет громади для її мешканців. Це матеріал, який створюється, щоб зробити складну та технічну бюджетну інформацію доступною для дітей та дорослих, старших людей та тих, хто мало цікавиться фінансовими питаннями. Бюджет для громадян допомагає зрозуміти поточний бюджет громади і побачити своє місце в ньому. Він нагадує, що бюджет громади- це кошти всіх її мешканців, і показує, що гроші в бюджеті не з’являються нізвідки.

 Під час тренінгу були розглянуті наступні питання: бюджетний цикл, проведення консультацій з громадою щодо бюджетних питань та збір пропозицій від громадян до бюджету, “бюджет для громадян” (роз’яснення бюджету для громадян), візуалізація бюджету та бюджетні симулятори, відкриті бюджетні дані. Методологія оцінки прозорості бюджету, як звітувати про виконання бюджету та інші.

Захід проведено у рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

Виконавчий комітет Лосинівської селищної ради