Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам'ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Цьогоріч – це 27 листопада.

Геноцид 1932–1933 років забрав не мало життів. Кожна сім’я втратила когось з рідних. Навіть цілі родини були поховані. Коли поговорити з людьми, які пережили ті чорні роки. Ми бачимо в їх очах не просто сум, а жах…

Вони розповідають про своє дитинство не про яскраві, щасливі моменти, а гіркий полин, який вони скуштували. Хоч на сьогодніший день їх залишилось мало, але свої спогади вони залишать назавжди. На жахливих сторінках історії. Ми повинні пам’ятати і берегти те що нам дає Бог.

Сьогодні запаліть свічку у кожній оселі на згадку про тих хто помер у 32-33 роки.

Працівники культури кожного року приєднуються та приурочують заходи цій страшній даті.

Покладання квітів та запалення свічки біля хрестів,

Приспущення прапорів з чорною стрічкою,

Та документальні виставки:

«Згадуємо. Пам’ятаємо. Не забуваємо» - Світанківська бібліотека

«Вогонь скорботи в серці навіки!» - Шняківська бібліотека

«Хай пам’яті свіча палахкотить» - Світанківський музей

«Розіп’ята душа на хресті всевишньої печалі» Шатурська бібліотека

«Неймовірно важко це забути… Біль повік запікся і застиг» Сальненська бібліотека

«Голодомор – наша печаль і Скорбота» - Яхнівська бібліотека

Перегляд фільму та книжкова виставка «Голод 1932-1933 роки» Перемозький інформаційно-дозвіллєвий простір

Відділ культури та туризму Лосинівської селищної ради