ЧИ ОБОВ'ЯЗКОВО ПОДАВАТИ ДЕКЛАРАЦІЇ ПІД ЧАС ВІЙНИ

  • 33

З 01 січня 2023 року розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2022 року.

Однак під час дії воєнного стану не обов’язково подавати декларації будь-якого виду (щорічної, у разі звільнення та декларації кандидата на посаду). Натомість після закінчення війни в посадовців є ще три місяці на подання декларації без порушення вимог строку. 

Згідно з чинним роз’ясненням Національного агентства з питань запобігання корупції, суб’єкти декларування подають документи, які вимагаються відповідно до норм чинного законодавства в документальній або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку.

З початку широкомасштабного вторгнення 24 лютого НАЗК закрило доступ до публічної частини Реєстру декларацій. Такий крок став цілком виправданим, адже російські війська на окупованих територіях передусім розшукують саме державних службовців та працівників силових відомств. Незважаючи на це, НАЗК дає можливість подавати декларації й перевірити на помилки відомості, зазначені у торішній декларації, зайшовши в особистий електронний кабінет.