Ніжинський район, Чернігівська область

СТОП СЕКСУАЛЬНОМУ НАСИЛЬСТВУ НАД ДІТЬМИ!

17 листопада 2017 року відбувся захід з нагоди відзначення Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (18 листопада), який провели фахівець соціальної роботи Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Гавриш Н.М. та спеціаліст відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради Макобрей В.В. Зміст заходу включив у себе бесіду на тему: «Стоп сексуальне насильство над дітьми!» з переглядом короткометражного відео «Розкажи дорослому, якому довіряєш»; вправу «Історія одного фото» з переглядом відео та його аналізуванням. В заході взяли участь учні 9-11 класів Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Під час бесіди учні дізналися, що сексуальне насильство та сексуальна експлуатація дітей є серйозним порушенням прав дитини та має довготривалі і руйнівні наслідки на все життя. Також прозвучали дані Ради Європи, що кожна п’ята дитина в Україні  (21%) страждає від різних форм сексуального насильства. У понад 85% таких випадків злочинець є знайомою для дитини людиною.   Під час вправи «Історія одного фото» учні познайомилися з явищем секстінгу, яке нещодавно  активно почало з’являтися у віртуальному спілкуванні неповнолітніх. Учнівська молодь отримала рекомендації, як не стати жертвою секстину. Діти зробили власні висновки, що треба уважно обирати людину для спілкування, бути більш обережними, дослухатися до своїх батьків та вчителів. Обговорення даної проблеми виявилося пізнавальним для всіх учасників заходу.