ЗАСІДАННЯ РАЙОННОЇ ШКОЛИ ПЕРЕДОВОГО ПЕДАГОГІЧНОГО ДОСВІДУ

8 листопада в Лосинівській ЗОШ І-ІІІ ст. відбулася засідання районної школи передового педагогічного досвіду , керівником якої є учитель історії даного закладу Авраменко Ніна Дмитрівна. Під час засідання проведено виховний захід на тему: «Усна народна творчість як джерело вивчення Голодомору 1932-1933 років в Україні», з учнями 9 класу.

На виховній годині були присутні: Кільовий Віктор Миколайович -начальник відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради, Черненко Тетяна Віталіївна – методист РМК відділу освіти Ніжинської РДА, вчителі історії Ніжинського району та Лосинівської громади.

Ніна Дмитрівна наголосила, що 8-го листопада рівно 100 років тому відбувся більшовицький переворот, відомий також під назвою «Жовтнева революція» до влади прийшов В.І.Ленін ,прийнято перший законодавчий акт «Декрет про землю», з привабливим лозунгом «Земля селянам». Потім перейшла до 1932-1933 років, проаналізувала наукові дослідження лікарів і істориків-дослідників про вплив голоду на свідомість людини і зробила висновок про те, що голодна людина не чинить супротиву.

Потім вчитель історії об’єднав учнів у 5 груп. Кожна з яких отримала завдання, проаналізувати різні джерела народної творчості, а саме:

1 група – офіційна народна творчість;

2 група – частівки;

3 група – прислів’я, приказки, адекдоти, примовки;

4 група – плачі, голосіння;

5 група – думи.

Учні протягом 10-15 хв. вивчали отримані матеріали і готувати відповіді на запитання на основі отриманих джерел. Свої відповіді зображували на ватманах, з якими виходили по черзі до дошки і відповідали, зачитували уривки з джерел. Усна народна творчість років Голодомору показує причини, розкриває всю глибину страждань українських селян, вказує на винуватців цього жахіття. Навіть у ті тяжкі роки український народ не втратив сарказму, про що свідчать деякі джерела усної народної творчості такі, як анекдоти, примовки тощо.

Ніна Дмитрівна наголосила, що  Голодомор 1932-1933рр. визнано геноцидом українського народу. Згадали про День пам'яті жертв Голодоморів — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада.  Учасники відкритої виховної години долучилися до акції «Засвіти свічку» з  метою вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933років.

Учні зачитували спогади своїх дідусів і бабусь, котрі пережили ті трагічні роки.

Ніна Дмитрівна презентувала аудіозапис, молитва маленького хлопчика, який збирався йти на пошуки їжі для своєї мами, яка вже не могла піднятися, він просив у Бога «хоч шматочок хліба, хоч жменьку зерна». У цей момент було важко стримати сльози.

На завершення виховної години вчителька поставила питання: «Чи потрібно нам згадувати Голодомор 1932-1933 років?»,  учні дали  відповідь, що обов’язково потрібно, адже ті події 85 річної давнини залишили гіркий слід у кожної українській сім’ї. Варто відзначити, що один учень сказав: «Ми цього не допустимо!»., після чого всі присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років хвилиною мовчання.

Ніна Дмитрівна наголосила, що навіть переживши такі трагічні часи український  народ залишився сильним і незламним.

Черненко Тетяна Віталіївна подякувала Авраменко Ніні Дмитрівні і учням 9-го класу Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. за надзвичайно цікаву виховну годину, патріотизм та життєву позицію. Методист наголосила, що кожен громадянин України повинен знати масштаби цієї трагедії, наслідком якої стали мільйони мученицьких смертей наших земляків

І не тільки знати і пам'ятати, а й передавати ці знання дітям та онукам, шанувати загиблих і робити все можливе, аби подібна трагедія не повторилась ніколи.

До уваги присутніх була представлена книжкова виставка літератури «Жнива скорботи».