ВИКЛИКИ ДЛЯ ДЕМОКРАТІЇ ТА РОЛЬ ШКОЛИ
Міністерство освіти і науки України спільно з Європейським Центром ім. Вергеланда (Осло, Норвегія) за підтримки Ради Європи здійснює проект «Демократична школа: програма підтримки освітніх реформ в Україні».
Для України відповідь на запитання «що таке демократична школа?» - це бачення того, якими мають бути демократичні реформи в шкільній освіті. Адже реальна шкільна автономія, педагогічного партнерства, дитиноцентризму задекларовані у Концепції нової Української школи, реалізуються насамперед через практичне втілення цінностей демократії та прав людини у освітній процес, організацію діяльності школи та управління нею.
Сучасна школа – це щось значно більше, ніж традиційна передача знань. Школа відіграє ключову роль у вихованні громадян, які мають бути готові до життя у демократичному суспільстві і до конструктивної взаємодії з іншими. Адже саме в школі кожен отримує перший досвід спільного життя, тож в край важливо щоб цей досвід формував активну громадянську позицію.
З 26 по 29 січня 2018 року представники команди Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів в складі: Гапоненко Валентини Олексіївни - директора школи, Махлай Оксани Михайлівни - голови профспілкового комітету, Шевчуна Романа Васильовича – представника від Лосинівської селищної ради та Петрик Ліди Володимирівни - представниці від батьківського колективу приймали участь у третій хвилі першого тренінгу програми «Демократична школа», що проходив у м. Києві у рамках реалізації Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства. Основна мета програми – забезпечити доступ кожного учасника освітнього процесу до прийняття рішень на основних принципах демократії – повазі, рівності, партнерстві, гідності, відповідальності, прозорості.
У 2018 році будуть проведені шість базових тренінгів для шкільних команд. В кінці лютого – початку березня тренери-консультанти та експерти приїдуть безпосередньо до нашої школи з практичною допомогою. Програма розрахована до 2019 року, результатом її має стати дієве учнівське самоврядування активний батьківський комітет, відповідальна адміністрація, залучена до життя школи громада та компетентні вчителів.
Демократична школа – це не ідеальна школа, де немає жодних проблем. Це школа, де всі суб’єкти шкільного життя слухають і поважають один одного, а всі важливі рішення обговорюються усіма сторонами, яких ці рішення стосуються. Це школа, у якій не бояться говорити про виклики та труднощі, а разом шукають шляхи виходу з проблемних ситуацій. Це школа у якій за жодних обставин не забувають демократичні принципи і не нехтують ними.
Більш детальна інформація про проект можна отримати за посиланням http://ukr.theewc.org/Content/What-we-do/Demokrachna-shkola
Відділ освіти, сім’ї, молоді та спорту.