ОСВІТНІЙ ПРОЦЕС У ЗАКЛАДАХ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ЛОСИНІВСЬКОЇ СЕЛИЩНОЇ РАДИ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 03.09.2018 РОКУ

Дата: 24.08.2018 20:26

Поради учасникам освітнього процесу:

Учням:

• Працюй і навчайся із задоволенням – це легко і приємно.
  • Радій власним успіхам і успіхам товаришів.
  • Допомагай друзям – і вони допоможуть тобі.
  • Не ображайся й не ображай інших.
  • Не зрозумів – запитай. Це не соромно.
  • Частіше кажи: «Дружімо», «Зробімо разом».
  • Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе.
  • Висловлюй щиро свої почуття.
  • Будь уважним до інших.

Батькам:

• Не приховуйте труднощів, які чекають малюка у школі, але формуйте в нього впевненість у їх подоланні.
  • Від початку навчального року привчіть дитину прокидатися раніше, щоб збирання до школи не перетворювалось у щоденні муки.
  • Уранці будіть малюка спокійно, лагідно, з усмішкою на обличчі.
  • Не підганяйте дитину. Розраховувати час – ваш обов’язок. Проте, якщо ви цю проблему не розв’язали – провини дитини немає.
  • Обов’язково привчіть малюка зранку снідати, щоб запобігти хворобам шлунку.
  • Проводжаючи дитину до школи, побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів.
  • Багато першокласників стають більш емоційними, агресивними в перші шкільні тижні. Надавайте фізичну та емоційну підтримку(масаж, приємні слова, похвала, обійми, упевненість, що все буде гаразд).
  • Зустрічаючи малюка зі школи, не кажіть: «Яку оцінку ти сьогодні отримав?» Краще запитайте: «Що нового ти сьогодні дізнався?».
  • Коли дитина схвильована і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте її.
  • Зауваження вчителя вислуховуйте особисто. Завжди прагніть зрозуміти та підтримати вихователя, учителя, не критикуйте їх у присутності дитини.
  • У жодному разі на ваші взаємини з дитиною не повинна впливати успішність. Довірливі стосунки й усвідомлення того, що дитина завжди може сподіватися на вашу підтримку, допоможуть їй налаштуватися на успіх від початку нового навчального року.
  • Після школи не стримуйте дітей: якщо хочуть, нехай бігають, стрибають на батуті чи катаються на велосипеді.

Педагогам:

• Плануючи робочий день, обов’язково виділяйте час для емоційного відпочинку. Так, наприклад, обідню перерву можна із користю для здоров’я провести просто на вулиці.
  • У пригоді стане професійний розвиток і самовдосконалення.
  • Категоричним правилом має стати відмова від роботи вдома та обговорення навчально-виховних проблем поза роботою.
  • Привітно вітайтеся з дітьми, це дуже важливо. Тоном,  яким ви говорите «Добрий день!», можна виховувати й покращувати настрій.

За матеріалами

відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Лосинівської селищної ради