ВІДКРИЛИ ПАМ’ЯТНУ ДОШКУ ПРАВЕДНИКУ НАРОДІВ СВІТУ

Дата: 28.01.2019 15:49

27 січня в День пам'яті жертв Голокосту в Шатурі встановили дошку пам'яті «Устинія Іванівна Петренко — Праведник народів світу».

Цього дня віддають шану тим, хто, ризикуючи власним життям та життям своїх рідних надавали прихисток та допомогу євреям в роки окупації. Сьогодні ці люди носять ім'я - Праведник народів світу, та Праведник України. Наша односельчанка Устинія Петренко має ці почесні звання, була нагороджена грамотою та медаллю за те, що врятувала двох сестер-єврейок в роки Голокосту і переховувала їх довгих два роки в себе вдома. Подія визначна, адже в маленькому селі, жила ВЕЛИКА ЛЮДИНА, жінка, мати, трудівниця. ...І ось Шатурський НВК...Людно...З'їхалося багато людей, представники різних організацій та відділів, родичі, діти, односельці. До слова запрошували голову Лосинівської ОТГ – Володимира  Андрійця, директора департаменту культури і туризму, національностей і релігій Чернігівської області  Олександра Левочка, голову Чернігівського обласного об'єднання общин та організацій  Семена Бельмана, представника Українського інституту національної пам'яті Чернігівської області Сергія  Бутка, учителя географії Шатурського НВК Тетяну Рубан. Усі вони добрими словами згадували нашу героїню, Устинію Петренко, висловлювали подяку за її вчинок, закликали пам'ятати події ГОЛОКОСТУ, щоб ніколи не повторювалося таке лихо. Значну роль у встановленні пам’ятної дошки відіграла  дослідницька робота  вчителя географії Тетяни Рубан, яка зібрала всі матеріали  разом з учнями та мешканцями села Шатура. Саме вони створили відео зі свідченнями очевидців, що відтворює події в Шатурі у період окупації. Стрічка супроводжується субтитрами англійською мовою. Спогадами про героїчний подвиг Устинії Петренко поділилася її донька — Олександра Романченко.

За матеріалами вчителя географії Шатурського НВК Тетяни Рубан

Фото виконавчий комітет Лосинівської селищної ради