У ЛОСИНІВСЬКІЙ ГРОМАДІ ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

Дата: 10.05.2019 15:59

9 травня 2019 року в селищі Лосинівка біля пам’ятника Невідомому Солдату відбувся мітинг до Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у другій світовій війні. Це свято – день радості й скорботи, пам’яті про тих, хто в ім’я життя і майбутнього власною кров’ю захищав від загарбників кожний клаптик нашої рідної землі.

Фото без опису Згадати тих, хто пройшов крізь пекло Другої світової війни, прийшли керівники і працівники установ, організацій та підприємств, воїни АТО, учні і вчителі школи та жителі селища. Настоятель Свято-Троїцького храму Олег Гуга відправив молебінь за померлих солдатів. Зі словами подяки  до ветеранів війни, учасників бойових дій та жителів громади звернувся селищний голова Володимир Андрієць, який побажав всім міцного здоров’я та довголіття, сімейного благополуччя та затишку. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували полеглих у Другій Світовій війні та поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Після чого всі присутні були запрошені на святковий концерт. Святкову програму підготували: працівники відділу культури та туризму Лосинівської селищної ради та  хореографічний колектив «Мрія» Ніжинського району дитячої школи мистецтва під керівництвом  Наталії та Юлії Ващенко. До слів привітань та подяки  ветеранам долучились вихованці Лосинівського ЗДО «Сонечко» та учні Лосинівської ЗОШ І ст.

Дякуємо за фінансову  підтримку в організації заходу приватному підприємцю Олені Білан.

8 травня в селі Сальне відбувся  мітинг-реквієм «А рани й досі ще болять». На заході були присутні селищний голова Володимир Андрієць, керуюча справами Лосинівської селищної ради Олена Боровик, староста села Сальне та Садове Ніна Броварчук, голова ради ветеранів сіл Сальне та Садове Григорій Карапута, директор «УкрАгроРозвиток»  Василь Снісаренко, директор школи Надія Калініченко, учні та вчителі школи, мешканці села. Всі присутні на заході вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до обеліску. Бібліотекарем було підготовлено виставку-спогад «Неймовірно важко це забути. Біль навік запікся і застиг».

До Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні в населених пунктах сіл Шняківка, Шатура, Вікторівка, Леонідівка та Терешківка працівниками бібіліотек та клубів були проведені такі заходи : Мітинг «Народ осяяний пам’яттю нездолений»( Шатурська сільська бібліотека, Шатурський сільський клуб);

Виставка-панорама «Пам’ять про війну нам книга залишає»(Терешківська сільська бібліотека);  Мітинг «Перемога, свята перемога!»( Терешківський сільський клуб);

Мітинг-реквієм «Вони принесли переможну весну»(Леонідівський сільський клуб-бібліотека);

Мітинг-реквієм «І в слові ожива ваша нетлінна пам’ять»( Вікторівський сільський клуб та Вікторівська сільська бібілотека);

Під час заходу всі присутні вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятних знаків.

Ми знову прийдемо до вічного вогню,

Рокам ніколи пам’яті не стерти

Про тих, хто пережив страшну війну,

І тих, хто залишивсь в обіймах смерті.

Ми знову прийдемо до вічного вогню…

Із нами прийдуть і онуки й діти,

Щоб ветеранам до землі вклонитись,

Щоб вшанувати їхню сивину.

Нехай Господь дарує їм літа,

Тепло і затишок, щасливі дні безхмарні.

Нехай щороку зелень молода

Встеляє килимом стежки у завтра.