ТАК ТРИМАТИ!

Дата: 05.12.2019 15:45

30 жовтня 2019 року у Чернігові – уже ушосте – у навчально-науковому інституті історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка відбулася обласна історико-краєзнавча конференція учнівської молоді.

Організаторами заходу стали навчально-науковий інститут історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, НЦ «МАН України», ОКПНЗ «Чернігівська МАН учнівської молоді», ПНЗ «Центр національно-патріотичного виховання, туризму та краєзнавства учнівської молоді», Чернігівська обласна організація Національної спілки краєзнавців України  та Чернігівський обласний художній музей імені Григорія Галагана.

Школярі Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Лосинівської селищної ради були учасниками усіх конференцій, щороку представляючи результати своїх досліджень. Цьогоріч–  Талалаївська Аліна (заочно,11 клас), Руденко Дмитро (10 клас), Савенко Анастасія (9 клас).  Їхні дослідження стосувалися різних періодів історії України ХХ століття і були представлені в секції «Новітня історія Чернігівщини». Зокрема, Анастасія  досліджувала прояви людяності в Лосинівці у часи Голодомору 1932-1933 років, Дмитро працював з публікаціями лосинівської районної газети «Ударний труд», Аліна вивчала залучення дітей до пропаганди у тоталітарних та авторитарних режимах часів СРСР та сучасної Росії. Усі учасники конференції отримали сертифікати. Дослідження учнів школи брали участь у міні-конкурсі на найкращий історико-краєзнавчий опис з історії Чернігівщини.  Дипломами Національного центру «МАН України» нагороджено Анастасію Савенко (диплом ІІ ступеня) та Аліну Талалаївську (диплом ІІІ ступеню). Грамотою НЦ «МАН України» нагороджено наукового керівника Авраменко Н. Д. за проведення історико-краєзнавчих досліджень та підготовку учнів.

Участь  у наукових конференціях збагачує досвід юних істориків-дослідників, адже важливе значення має уміння представити результати своєї роботи, відповісти на запитання школярів, учителів, науковців. Окрім цього, учні змогли одержати кваліфіковані консультації науковців у плані продовження своїх досліджень.

Фото без описуЗа матеріалами відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту