СВЯТО В САЛЬНОМУ «РІЗДВЯНІ ВЕЧОРНИЦІ ПІД БАЯН»

Дата: 15.01.2020 09:51

10 січня 2020 року в с. Сальне відбулося,можна сказати, сімейне свято нашого села «Різдвяні вечорниці під баян».

Вже третій рік поспіль любителі хорового співу різного віку збираються за святково накритим столом на вечорниці. Змістовне свято, яке ми з завідуючою сільським клубом Оленою Ініною організували, припало до душі всім присутнім. Спочатку я привітала присутніх з Новим роком та Різдвом Христовим, побажала всім міцного здоровя, достатку в родинах  та мирного неба над головою.  Приємно, коли люди, ось так, збираються дружною сімєю за одним столом, адже у всіх, без винятку, є потреба у спілкуванні та відпочинку.

Олена Ініна розповіла гостям свята, про те, що  колядки та щедрівки, є частиною  самобутньої культури нашого народу.

Для величання Бога-Творця народ створив величезну кількість урочистих гімнів-пісень (колядок і щедрівок) про створення світу, шанування Сонця, Місяця, Богині Дани і їхніх нащадків людей . Колядки та щедрівки величають Свято Щедрого вечора, Місяця і Зірки. Це свято віри у Світло, для того, щоб люди жили краще, щоб земля краще родила, ніж торік, щоб майбутні діти й онуки Роду жили веселіше.

Нещодавно встановлено,  що обрядові пісні  України мають свою неповторну енергетику. Тож давайте поважати  віру й обряди наших предків!..

Привітати всіх із  Різдвом прийшли з Різдвяним вертепом на свято і діти. Їхній виступ неабияк розважив всіх присутніх.

Завершилося дійство за святковим столом, де на всіх чекали смачні вареники, кутя та хороший настрій. Ще довго в сільському клубі лунали щедрівки, колядки та українські народні пісні під баян Василя Боровика, які із задоволенням виконували гості свята разом з учасниками ансамблю «Пісенна скарбниця».

Ніна Вальченко, учасниця заходу, висловила подяку за організацію такого приємного свята і побажала організаторам здоровя та наснаги створювати подібні заходи і надалі.

Слова  привітання З Новим роком та Різдвом  висловив співробітник ТОВ «УкрАгроРозвиток» Вадим Сабінський, який завітав на свято. Він побажав усім мирного неба, безмежного щастя, достатку у кожній оселі, здоров'я  та  запевнив присутніх у тому, що їхнє сільгосппідприємство і надалі буде підтримувати всі позитивні починання  в нашому селі та допомагати в їх реалізації.

За надану допомогу у проведенні свята щира подяка ТОВ «УкрАгроРозвиток».

Староста сіл Сальне та Садове Ніна Броварчук