КОРОНАВІРУС: СИМПТОМИ, ПРОФІЛАКТИКА, КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ

Дата: 17.03.2020 09:08

Симптоми та діагностика. Діапазон вираженості симптомів. Деякі люди мають легкі симптоми, інші — тяжко хворіють. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передачі вірусу від людини до людини.

Найпоширеніши симптомами є головний біль, кашель, лихоманка та утруднення дихання, в деяких випадках - діарея або кон'юнктивіт. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Хто має вищий ризик отримання важкої форми захворювання?

Хоча вірус ще не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку із хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань.

Як довго вірус живе на поверхнях?

За попередньою інформацією вірус може виживати на поверхнях лише протягом декількох годин. Прості дезінфікуючі засоби можуть вбити вірус, унеможливлюючи зараження людей.

Як себе захистити від вірусних інфекцій?

Зміцнюйте імунітет та слідкуйте за самопочуттям. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

У разі появи перших симптомів ГРВІ невідкладно зверніться до свого сімейного лікаря.

Мийте часто руки з милом упродовж 20-ти секунд або користуйтесь антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%. Уникайте контакту з людьми із симптомами ГРВІ. З тими, хто має симптоми застуди, мінімальна дистанція -1,5 метра.

Термічно обробляйте продукти

Не їжте сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця

Уникайте дотиків до свого обличчя

Не торкайтеся брудними руками своїх очей, носа та рота

Що робити, якщо у вас симптоми ГРВІ?

Крок 1. Залишатись вдома, обмежити спілкування з родичами та близькими, щоб не наражати їх на небезпеку зараження, дотримуватись вимог особистої гігієни.

Крок 2. Зв’язатись із сімейним лікарем, терапевтом, педіатром (для дітей), з яким укладено декларацію (у договорі вказано телефон).

Крок 3. У випадку відсутності зв’язку з сімейним лікарем, терапевтом, педіатром  - зв’язатись з поліклінікою за місцем проживання.

Крок 4. Виконувати вказівки лікарів.

Актуальні контакти для отримання додаткової інформації для жителів Чернігівської області

Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України: 0462 676 890

Обласна гаряча лінія: 0800 50 70 70