БЕРЕЖІТЬ ПРИРОДУ ВІД ПОЖЕЖ

Дата: 01.04.2020 14:54

Однією з нагальних весняних проблем є спалювання сухої минулорічної рослинності. Адже нерідко під час цього виникають пожежі, які руйнують екосистеми. Цьогоріч ситуація ускладнюється через суху погоду і недостатню кількість опадів.

Так, з початку року на Чернігівщині виникло 435 пожеж (для порівняння минулого року – 257), з них три пожежі – горіння торфу, одна пожежа – в лісі, 18 пожеж житлового сектору внаслідок спалювання трави. При цьому дві особи загинули. Всього в екосистемах вигоріло 1300 гектарів.

Крім того, спалювання листя і сухої трави має негативні наслідки на здоров’я людини. Зокрема, при згорянні однієї тонни рослинних залишків у повітря виділяється близько 9 кілограмів мікрочастинок диму, що містить чадний газ, важкі метали та канцерогенні сполуки. А тліюче без доступу кисню листя виділяє бензопірен – речовину, здатну викликати в людини онкологічні захворювання.

За статистикою, основними причинами виникнення пожеж на відкритих територіях є людська діяльність.

Шановні громадяни! Не провокуйте пожежі на відкритих територіях та дотримуйтесь елементарних правил безпеки.

Категорично забороняється:

– створювати смітники та спалювати відходи;

– розводити багаття в лісі та лісопосадках;

– палити, кидати в лісі та лісопосадках непогашені сірники та недопалки;

– залишати в лісі просочене бензином, гасом, мастилом або іншими горючими речовинами ганчір’я;

– спалювати стерню та рослинні залишки на сільськогосподарських полях;

– дозволяти дітям бавитися із сірниками та запальничками.

Якщо ви помітили займання в лісах, посадках та на відкритих територіях, негайно телефонуйте за номером «101». Пам’ятайте, що лише дотримання елементарних правил пожежної безпеки застереже від трагічних наслідків та матеріальних збитків.

Довідково. За самовільне випалювання рослинності або її залишків Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачаються штрафи: для громадян – від 170 до 340 гривень, для посадових осіб – від 850 до 1190 гривень. Ті ж самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян – від 340 до 680 гривень, на посадових осіб – від 1190 до 1700 гривень.

Крім того, за порушення вимог законодавства щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення передбачено штрафи: для громадян – від 340 до 1360 гривень, для посадових осіб і громадян-суб'єктів підприємницької діяльності – від 850 до 1700 гривень.

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації