СОЦІАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «ГУРТОЖИТОК ТУРБОТА» В СМТ. ЛОСИНІВКА

• 607

Дуже приємно, що Лосинівська ОТГ стала першою громадою, де відкрився соціальний закладу «Гуртожиток Турбота». Такий заклад один на весь Ніжинський район, область, а можливо і Україну. Дана установа дозволить одночасно забезпечити постійне або тимчасове перебування громадян похилого віку та осіб, які потрапили у складні життєві обставини.

При виконавчому комітеті Лосинівської селищної ради створено комісію щодо розгляду заяв та надання рекомендацій для поселення громадян у Соціальний заклад «Гуртожиток Турбота». Перелік документів, що подаються на розгляд даної Комісії:

1) Письмова заява особи (або офіційного представника).

2) Копія паспорта;

3) Реєстраційний номер облікової картки платника податків;

4) Висновок лікарсько-консультаційної комісії закладу охорони здоров’я;

5) Довідка про доходи;

6) Довідка про склад сім’ї;

7) Довідка медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (за наявності);

8) Копія довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

9) Згода на збір та обробку персональних даних.

Дана комісія розглядає документи і надає рекомендації щодо зарахування або не зарахування особи до Соціального закладу. Виконком селищної ради приймає остаточне рішення.

Сьогодні «Гуртожиток Турбота» забезпечено всім необхідним для комфортного проживання мешканців закладу, а саме:

- кухню облаштовано побутовою технікою (плита електрична, холодильник, пральна машина), придбано новий посуд;

- в кожній кімнаті зроблено ремонт, закуплені нові меблі (ліжко з матрацом, шкаф, тумба, стільці) та постільна білизна;

- в душовій кімнаті проведено косметичний ремонт;

- кімнату відпочину облаштовано м’яким кутком, двома кріслами, телевізором.

Соціальний заклад розрахований на 15 осіб, на даний час, у ньому перебувають 5 осіб похилого віку. Мешканці гуртожитку забезпечуються не тільки житлом, але й соціальними послугами, у перелік яких входить організація допомоги у самообслуговуванні (дотримання правил особистої гігієни, рухової активності тощо), психологічна та емоційна підтримка, допомога у вирішенні проблемних життєвих ситуацій. Утримується Соціальний заклад «Гуртожиток Турбота» за кошти місцевого бюджету.

Юлія Калута, начальник загального відділу