ЗАХОДИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ, СПРЯМОВАНІ НА ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЯ КОРОНАВІРУСНОЇ ХВОРОБИ ПІД ЧАС МІСЦЕВИХ ВИБОРІВ 25.10.2020 РОКУ

Дата: 16.10.2020 15:09

Під час проведення місцевих виборів на території області на виборчих дільницях необхідно дотримання наступних протиепідемічних заходів:

1. Перед початком роботи проводиться температурний скринінг усім працівникам дільниці. Працівники в яких при проведенні температурного скринінгу виявлено температуру тіла понад 37,20С або ознаки респіраторних захворювань не допускаються до виконання обов’язків.

2. Працівники та виборці допускаються до приміщення виборчої дільниці тільки в респіраторі або в захисній масці. Працівники дільниці одягають захисні рукавиці.

3. На вході до приміщення організовується місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60% спиртів та понад 70% для етилових спиртів. Доцільно розмістити яскравий вказівник про необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

4. Дозволяється одночасне перебування виборців з розрахунку не більше однієї особи на 10 квадратних метрів площі зали для голосування.

5. Між місцями надання бюлетенів необхідно забезпечити дистанцію не менше 1,5 метри. Рекламні брошури, журнали та інші поліграфічні матеріали повинні бути недоступні для виборців.

Виборча дільниця повинна забезпечити:

• постійну наявність рідкого мила, антисептиків, дезінфекційних засобів та паперових рушників в санвузлах. Використання багаторазових рушників заборонено;
  • інформувати виборців щодо обмежень та умов обслуговування при вході до закладу; при проведенні телефонних записів та на офіційних сторінках в мережі Інтернету та соціальних мережах;
  • нанесення маркування, в тому числі і за межами закладу, з метою уникнення скупчення перед входом та дотримання умов перебування в черзі з дотриманням дистанції між виборцями не менше 1,5 м;
  • вологе прибирання з використанням миючих та дезінфікуючих засобів перед початком, в середині дня та після закінчення роботи. Провітрювання приміщень проводити не рідше, ніж кожні 2 години та після закінчення роботи;
  • централізований збір використаних ЗІЗ, паперових серветок, полотенець рукавичок в окремі контейнери (урни) з кришками та одноразовими поліетиленовими пакетами з подальшою утилізацією;
  • тимчасове відсторонення від роботи осіб з групи ризику (особи, які досягли 60-річного віку, особи, які мають хронічні хвороби, що пригнічують імунітет).

Працівники дільниці повинні:

• регулярно мити руки з рідким милом або обробляти їх спиртовмісними антисептиками не рідше ніж раз на 3 години та після прибирання, обслуговування, відвідування громадських місць, туалету тощо.
  • утримуватись від контактів з особами, що мають симптоми респіраторних захворювань - кашель, лихоманка, ломота в тілі тощо.
  • самоізолюватись у разі виникнення симптомів респіраторних захворювань.

Коронавіруси (родина Coronaviridae) – РНК утримуючі віруси розміром 80-160 нм. По стійкості до дезінфікуючих засобів відносяться до вірусів з низькою стійкістю. Механізм передачі інфекції – повітряно-крапельний, контактний.

В інструкціях, методичних вказівках щодо використання засобів, які затверджені виробником та внесені до Державного реєстру, зазначені режими знезараження об’єктів при вірусних інфекціях. Для знезараження можна використовувати засоби різних хімічних груп:

№ пп

Назва дезінфекційного засобу

Концентрація

в %

(за препаратом)

експозиція

Спосіб застосування

Бланідас марки А

0,2

30 хв.

Зрошення або протирання 2-х разове з інтервалом 15 хв., протирання з наступним дотриманням експозиції