УРЯД ГОТОВИЙ ПІДТРИМАТИ ПІДПРИЄМЦІВ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ ВИХІДНОГО ДНЯ

Дата: 12.11.2020 11:03

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час чергового засідання Кабінету Міністрів України 11 листопада. МОЗ ініціювало зміни до постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого карантину вихідного дня.

«Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня», — наголосив Прем’єр-міністр.

За словами Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:
• компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
• програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
• можливість застосування механізму визнання «карантину вихідного дня» форс-мажорною обставиною, що ми зараз обговорюємо з Торговельно-промисловою палатою;
• продовження реалізації програми доступних кредитів «5-7-9», яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19 суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.

«Ковід може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів: дистанція, носіння маски, використання антисептиків. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний», — підкреслив очільник Уряду.

Нагадаємо, що 11 листопада на засіданні було прийнято рішення про запровадження карантину "вихідного дня". Які обмеження будуть діяти читайте тут.

За інформацією Департаменту комунікацій Секретаріату Кабінету Міністрів України