ВІДБУЛИСЯ ЗАХОДИ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ, І 76-Ї РІЧНИЦІ ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Дата: 11.05.2021 13:44

У ці травневі дні Україна відзначає День пам'яті та примирення, День Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. У серці кожного українця жива пам’ять про мільйони мужніх і незламних людей-справжніх героїв, які стояли на фронтах, які підтримували тил та тримали лінію оборони, які вірили в перемогу.

9 травня в селищі Лосинівка  біля пам’ятника Невідомому Солдату відбулися урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Зі словами вдячності до ветеранів війни, учасників бойових дій та жителів громади звернувся селищний голова Анатолій Стрілець, який закликав пам’ятати подвиг героїв-ветеранів, які героїчно відстояли наше невід’ємне право жити вільно на рідній землі та висловлюємо глибоку вдячність за подвиг. До слів привітань долучились учні Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст., які подякували ветеранам за мир на землі.

Присутні вшанували хвилиною мовчання тих, хто пройшов палаючими стежками Другої світової війни, хто виборював перемогу в жорстоких боях, тих, хто виніс важкі роки окупації та в знак пам’яті та шани, поклали живі квіти та гірлянду до пам’ятника. Настоятель Свято-Троїцького храму Олег Гуга відправив молебінь за померлих солдатів.

Святкову програму підготували: працівники відділу культури та туризму Лосинівської селищної ради, хореографічний колектив «Мрія» Лосинівського філіалу Вертіївської школи мистецтв під керівництвом  Наталії та Юлії Ващенко; учениця Лосинівської ЗОШ І-ІІІ ст. Каріна Постол.

9 травня в с.Богданівка Перемозького старостинського округу відбулися урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення і 76-ї річниці Перемоги у Другій світовій війні. На захід були запрошені всі жителі Лосинівської ТГ та гості інших територіальних громад. Участь у заході взяли керівництво територіальної громади, учасники бойових дій та жителі громади.

Зі словами вдячності до всіх присутніх звернувся селищний голова Анатолій Стрілець та гості. Також, селищний голова відзначив Подяками тих, хто приймав участь у благоустрою та закладанні каменів для встановлення меморіальної дошки загиблим жителям. Біля закладених каменів учасники АТО висадили ряд дерев. До привітань долучився голова громадської організації «Ніжинська міськрайонна організація ветеранів Афганістану» Сергій Ступак та подарував Державний прапор.

Присутні вшанували полеглих в Другій світовій війні хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку. Святкову програму підготували працівники відділу культури та туризму Лосинівської селищної ради.

По закінченню святкового концерту учасники бойових дій  АТО та учасники бойових дій були запрошені на «солдатську кашу».

Учасникам бойових дій у Другій світовій війні та родинам загиблих в АТО селищний голова вручив продуктові набори.

По всіх старостинських округах  Лосинівської ТГ відбулося покладання квітів та вшанування пам'яті загиблих Другої світової війни.

В бібліотеках громади оформлені тематичні виставки.