ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНИКА УСТИНІЇ ПЕТРЕНКО

Дата: 14.05.2021 21:13
Кількість переглядів: 143

14 травня 2021 року вперше відзначається День пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни. Саме цього дня в Шатурському старостинському окрузі  відбулося відкриття пам'ятника на могилі  місцевої жительки - Праведниці народів світу, Устинії Петренко.

Подія визначна, адже в маленькому селі, жила ВЕЛИКА ЛЮДИНА, жінка, мати, трудівниця.

У роки німецької окупації 1941-1943 роки Устинія Петренко надала прихисток двом єврейським дівчатам.

З вітальним словом до присутніх, за дорученням селищного голови Анатолія Стрільця, звернулася заступник селищного голови Оксана Мелашенко. У заходах взяли участь староста Шатурського старостинського округу Людмила Петренко, працівники школи, учні, громадськість, а також гості директор благодійного єврейського фонду «ХАСДЕ ЕСТЕФ» Ірина Ліпкина, викладач НДУ ім.М.Гоголя -Тетяна Черненко. Усі вони добрими словами згадували нашу героїню, Устинію Петренко, висловлювали захоплення її героїчним вчинком . Вшанування Устинії Петренко стало можливим завдяки активній дослідницькій роботі місцевої вчительки Тетяни Рубан та її учнів. Вони створили відео зі свідченнями очевидців, яке відтворює події в Шатурі в період нацистської окупації.