ПРОГРАМА МЕНТОРСТВА В ДІЇ

  • 334

Одним з компонентів програми DOBRE є програма Менторства в рамках якої за кожною громадою-учасницею четвертої кагорти (громада-менті) закріплюється громади з 1-3 катогрти, яка виборола право на менторство (громада-ментор). Предстваники громад повинні здійснити візити один до одного, щоб спільно обговорити напрацьовані проекти та програми які ралізовуються, чи плануються до реалізації з обох боків. Для Лосинівської громади ментором стала Миколаївська сільська територіальна громада Дніпропетровської області, яку ми обрали за результатами презентації та онлайн-ознайомлення з їх досвідом роботи.

Першими розпочали серію візитів представники Лосинівської громади, які протягом 12-15 серпня відвідали Миколаївську громаду. Під час візиту ми мали змогу побачити як працюють проекти, які були започатковані спільно з програмою DOBRE, відвідати різні локації: кімнату матері і дитини, об лаштовану у амбулаторії загальної практики сімейної медицини, молодіжний центр, кооператив пасічників, Петрівський будинок культури та креативний простір «Наша кухня». Обговорити питання розвитку громад з працівниками виконавчого комітету Миколаївської сільської ради, зустрітись з сільським головою Віктором Одоєвцевим, секретарем сільської ради Тетяною Лисюк, поспілкуватись щодо особливостей написання проектів з проектним менеджером громади Мариною Звірько.

Протягом другого дня представники нашої громади доєднались до вело форуму «Велорух єднає громади», маршрут якого пролягав через населені пункти громади. Так у Дмитрівці ми стали учасниками відкриття місцевого етнографічного музею, побували на природних локаціях в с. Мар’їна Роща та на Горі Рекордів, відвідали презентацію колекції автентичного одягу від місцевої майстрині Валентини Бєлік, познайомились з «герцевськими господинями», переможцями всеукраїнського конкурсу «Неймовірне село України – 2021» з Маломиколаївки та скуштували їхні неперевершені гарбузові цукати.

В цілому поїздка була дуже насиченою, змістовно цікавою та корисною. Як то кажуть в народі: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Дякуємо організаторам поїздки, програмі DOBRE, за надану можливість, а приймаючій стороні – за гостинність і отриманий досвід. Чекаємо на зворотній візит до Лосинівської громади наприкінці серпня!

Захід проходив в рамках Програми «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE), що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агенством США з міжнародного розвитку (USAID).

Виконавчий комітет Лосинівської селищної ради