ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ІНСУЛЬТОМ

  • 64

На виконання ініціативи Міністра охорони здоров’я " Здоровіші разом" протягом тижня триватиме інформаційна кампанія, присвячена Всесвітньому дню боротьби з інсультом, що відзначаємо 29 жовтня.

 

Захід має на меті нагадати нашим співгромадянам про небезпеку цієї хвороби, шляхи профілактики, перші ознаки, популярні міфи тощо. На жаль, щороку понад 100 тисяч українців стають жертвами інсульту. Третина з них – молодші за 65 років.
    Що таке інсульт та як його розпізнати?
  Інсульт — це гострий стан, при якому пошкодження зазнають кровоносні судини головного мозку. Інсульт виникає, коли судину, по якій кров транспортує кисень і поживні речовини блокує тромб (“бляшка”) або судина розривається. У такому випадку, до певної частини мозку припиняється постачання кисню та поживних речовин. Як результат – частина клітин починає відмирати і людина втрачає контроль над окремими функціями організму. Небезпека інсульту в тому, що хвороба може призвести до інвалідності та у деяких випадках — смерті.
  Деякі стани підвищують ризик виникнення інсульту, зокрема:
– високий артеріальний тиск;
– високий рівень холестерину;
– порушення серцевого ритму;
– надлишкова вага;
– цукровий діабет;
– надмірні стреси.
  Найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту — це профілактика.
 дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі й фрукти, обмежте споживання солі; не вживайте їжу, що містить трансжири;
 будьте фізично активними;

- дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі й фрукти, обмежте споживання солі;

- не вживайте їжу, що містить трансжири;

- будьте фізично активними;

-навіть помірні фізичні навантаження дозволять контролювати вагу і покращити стан здоров’я;

- відмовтеся від куріння та вживання алкоголю;

-  контролюйте артеріальний тиск;

- регулярно перевіряйте рівень холестерину та цукру у крові;

- неухильно виконуйте рекомендації свого лікаря щодо прийому необхідних препаратів і в жодному разі самостійно не відміняйте призначених медикаментів.