ДОБРЕ, КОЛИ Є ТАКІ ПАРТНЕРИ ЯК DOBRE

  • 120

Недарма говорять, що надійний партнер – це 50% успіху. Лосинівській територіальній громаді пощастило потрапити до Програми DОBRE (децентралізація приносить кращі результати та ефективність) що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і отримати надійних партнерів у вирішенні питань життєзабезпечення громади та покращення життя її мешканців.

За два роки співпраці з Програмою в Лосинівській громаді реалізовані ряд проектів, зокрема «Створення інформаційно-дозвіллєвих просторів в селах Галиця та Перемога», які надають не лише культурні послуги, а також є центрами інфорування населення, місцями проведення навчань, зустрічей, лекцій з різних питань життєдіяльності сіл. Для підтримки місцевого бізнесу стврено Агенцію місцевого розвитку з коворкінг-простором. З метою огранізації дозвілля молоді закуплено обладнання для пересувного мобільного кінотеатру. Створено інтеграційний ресурсний простір «Щаслива родина – успішна дитина» на базі Лосинівського закладу загальної середньої освіти та реалізовано проєкт «Правовий інфоклуб «Кінопростір без обмежень»  спільно з ГО «Ліга громад».  На початку 2023 року очікуємо на поставку обладнання для ремонту і обслуговування доріг і тротуарів. Загальна сума грантових коштів склала близько 3 млн. грн.

Проте грантова діяльність це не єдиний і не головний напрямок роботи з Програмою. В рамках співпраці було проведено 3 незалежні соціологічні опитування, результати яких показали думку мешканців громади щодо її сильних і слабких сторін, розкрили найбільш проблемні питання. Спільно з консультантами Програми було проведено більше 20 різноманітних семінарів та навчань, створено 12 робочих груп та організовано 34 їх засідання. До цих засідань активно залучались і мешканці громади. 

За результатами засідань розроблено «Стратегію сталого розвитку Лосинівської ТГ до 2028 року», «Програму місцевого економічного розвитку та План її реалізації»,  «Програму підвищення ефективності управління активами Лосинівської селищної ради на 2021-2023 р.р.», «Програму реалізації громадського бюджету (бюджету участі) на 2022-2024 р.р.», «План покращення надання послуг будівництва, ремонту, обслуговування доріг та тротуарів в Лосинівській ТГ на 2021-2026 р.р.», «План дій із забезпечення рівних прав  та можливостей  жінок і чоловіків в Лосинівській територіальній громаді на 2022-2025 роки», «Бюджет для громадян», розробили інвестиційний профіль громади та близько десятка різних положень, які вже запущені в дію. Ми працювали над оцінкою управління фінансами в територіальній громаді, тендерної діяльності, створювали та забезпечували виконання заходів дорожньої карти щодо спроможності та діяльності органів місцевого самоврядування. 

Результати нашої праці були належно оцінені подякою Програми  «За  прогресивні і наполегливі кроки у розбудові спроможної громади», яку отримав селищний голова Анатолій Стрілець на заході з нагоди підписання Меморандуму про продовження співпраці громад Чернігівської області з Програмою ще на 3 роки. Пишаємось, що серед 75 громад України та 8 громад Чернігівщини є і наша, Лосинівська.

Сьогодення  поставило перед нами нові виклики і підтримка надійних партнерів нам зараз ще більш необхідна. Тому щиро вдячні нашим партнерам Програми ДОБРЕ за те, що ви поряд в такий не легкий для України час.

 

Виконавчий комітет Лосинівської селищної ради