НОВІ КОМПЕНСАЦІЇ ПРОГРАМИ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ

Дата: 27.02.2023 09:23

Наприкінці січня 2023 року набрали чинності зміни до Закону України «Про зайнятість населення», які, зокрема, гарантують роботодавцям компенсаційні виплати за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних.

Отже, передбачається надання:

1) компенсації фактичних витрат у розмірі єдиного соціального внеску за відповідну особу за місяць, але не більше подвійного розміру мінімального страхового внеску (2948 грн)  за працевлаштування строком не менше ніж на 2 роки за направленням служби зайнятості зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць, котрі відносяться до таких категорій:

• один з батьків або особа, яка їх замінює і:

- має на утриманні дитину (дітей) віком до шести років;

- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю;

- утримує без одного з подружжя особу з інвалідністю з дитинства (незалежно від віку) та/або особу з інвалідністю I групи (незалежно від причини інвалідності).

• діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування;
  • особи, звільнені після відбуття покарання або примусового лікування;
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років;
  • особи, яким виповнилося 15 років та які за згодою одного з батьків або особи, яка їх замінює, можуть, як виняток, прийматися на роботу;
  • особи, стосовно яких згідно із Законом встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
  • осіб, які перебувають у статусі безробітного понад шість місяців (з 29.04.2023 р.)

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 12 місяців упродовж наступних двох років і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

2) 50% фактичних витрат на оплату праці, але не більше розміру мінімальної заробітної плати (6700 грн.), компенсується при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості строком не менше ніж на один рік зареєстрованих безробітних, які перебувають у цьому статусі понад 1 місяць і належать до таких категорій:

• особи з інвалідністю, які не досягли пенсійного віку;
  • учасники бойових дій;
  • особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося не більше 5 років.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме 6 місяців впродовж наступного року і надаватиметься за кожний непарний місяць роботи з дня працевлаштування безробітного.

3) 50% мінімальної заробітної плати (3350 грн.) компенсується при працевлаштуванні за направленням служби зайнятості зареєстрованого безробітного із числа осіб (з 29.04.2023 року):

• віком до 25 років, які сумарно мають страховий стаж не більше 12 місяців;
  • віком до 35 років – на перше робоче місце;
  • звільнених із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби – на перше робоче місце після такого звільнення.

Загальна тривалість виплати компенсації становитиме не більше 6 місяців за умови збереження гарантій зайнятості особи протягом періоду, що перевищує виплати у два рази.

За детальною інформацією звертайтеся за телефоном (0462)77-90-25 або на наш канал онлайн-підтримки в Telegram https://t.me/pitrymkaDSZChernigiv