ВІДБУЛОСЬ ПОКЛАДАННЯ КВІТІВ З НАГОДИ ДНЯ ПАМ’ЯТІ ТА ПЕРЕМОГИ НАД НАЦИЗМОМ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ

Дата: 09.05.2023 16:46

У ці травневі дні весь світ вшановує кожного, хто захищав планету від нацизму у роки Другої світової війни. Сьогодні у селі Світанок Лосинівської територіальної громади відбулося покладанні квітів до Братської могили чехословацьких воїнів, що загинули під час Другої світової війни. На урочистості зібрались керівництво громади, району, працівники старостату, учні школи, а також наші почесні  гості, представники посольств Словацької та Чеської республік в Україні Надзвичайний і Повноважний Посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, Аташе з питань оборони Словацької Республіки полковник Мартін Шпірек, заступник посла Чеської Республіки Іржі Прецлік та представники посольства Чеської Республіки полковник Мілан Гозак й капітан Крістина Врбова.

Присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять чехословацьких солдатів, які загинули в 1943 році в районі станції Яхнівка, потрапивши під авіаудар фашистів.

Після офіційної частини  селищний голова Анатолій Стрілець спільно з  очільником  району  та поважними гостями  відвідали музей Україно-Чесько-Словацької дружби та побували у Світанківському закладі загальної середньої освіти.