ЯК ІНСПЕКТОР ДОПОМІГ ПРАЦІВНИКУ ОТРИМАТИ  ВІДПУСТКУ  БЕЗ ЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ ДЛЯ ДОГЛЯДУ ЗА ХВОРИМ РІДМИМ ПО КРОВІ,  ЯКИЙ ЗА ВИСНОВКОМ МЕДИЧНОГО ЗАКЛАДУ ПОТРЕБУЄ ПОСТІЙНОГО СТОРОННЬОГО ДОГЛЯДУ

Дата: 29.05.2023 09:17

До Центральногоміжрегіонального управління Держпраці звернувся найманий працівник з проханням допомогти отримати у роботодавця відпустку без збереження заробітної плати для догляду за хворим рідним по крові, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду.

Для отримання зазначеної відпустки він надав роботодавцюмедичний висновок про потребу хворого у постійному сторонньому догляді та документальне підтвердження що йдеться про догляд хворого, який  є для нього рідним по крові або по шлюбу.

Інспектор праці зв’язалась з роботодавцем та пояснила, що Законом України «Про відпустки» передбачено наданняпрацівникові для догляду за хворим рідним по крові або по шлюбу, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду  в обов’язковому порядку  відпустки без збереження заробітної плати — тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більше 30 календарних днів.

Роботодавець дослухався до роз’яснень інспектора та надав хлопцеві відпустку.

Конфліктна ситуація була вирішена   працівник отримав належну йому відпустку.

Головний державний інспектор відділу з питань праці Управління інспекційної діяльності у Чернігівській області Центрального міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Гущіна Ірина