Звернення селищного голови Лосинівської територіальної громади з нагоди Дня пам'яті жертв Голодоморів

Дата: 25.11.2023 08:00

Шановні жителі Лосинівської територіальної громади!

Сьогодні, 25 листопада, вся Україна у жалобі схиляє голову перед нашими співвітчизниками – жертвами Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років. Багато трагедій пережив український народ, але жахливішого лиха, як Голодомор, історія не знає.

Досі не віриться, що таке могло бути в Україні, яка в усі часи славилася щедрими врожаями на зерно. І ось раптово зник хліб, люди залишились без зернини…

Це масштабний злочин і у світовій історії, який був однією із ланок репресивного комуністичного панування. Штучний голод був спрямований не лише на фізичне знищення українців. Комуністичний режим прагнув позбавити українську націю волелюбного духу, ідентичності, зламати її міць; поставити знесилених голодом, страхом і відчаєм українців на коліна; стерти генетичну пам’ять народу; викорінити, навіть, думки про свободу та власну державу.

Спільний біль, спільна пам’ять, спільний обов’язок – ці слова стосуються не тільки нашого минулого, але й мають сенс у сьогоденні. І ми повинні закарбувати в своїх серцях пам’ять про невинно позбавлених життя наших земляків.

Запрошую всіх жителів Лосинівської територіальної громади приєднатися сьогодні, 25 листопада, до загальнонаціональної хвилини мовчання о 16:00 годині та у вікнах своїх осель засвітити свічки пам’яті за жертвами українського народу - нашими земляками.

Вічна пам'ять загиблим і вічна слава Україні!

З повагою селищний голова Анатолій Стрілець